Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkiej Nocy,

z tej okazji mamy dla Was opowiadanie

ks.Jana Twardowskiego „Krótka, a WIELKA”  posłuchajcie:

KRÓTKA A WIELKA

Każde dziecko wie, że święto Bożego Narodzenia to święto narodzin Pana Jezusa, ale dlaczego święta Wielkanocne nazywają się Wielkanocą? Przecież Wielkanoc obchodzimy na wiosnę, w marcu albo w kwietniu, a wtedy noce nie są wielkie, ani długie, tylko małe i krótkie. Zimą, kiedy wracacie z przedszkola, to jest już ciemno i trzeba zapalać lampkę. Kiedy się budzicie – w pokoju i na dworze jest ciemno. Taka długa noc. Tymczasem na wiosnę po południu, gdy wracacie z przedszkola jest już widno, a rano słońce wstaje i uśmiecha się.
– Jaka krótka noc.

Dlaczego wiosenne Święta Wielkanocne nazywają się Wielką Nocą – skoro właśnie wtedy noce są krótkie? Wielkanocne Święta nazywamy Wielką Nocą na pamiątkę najwspanialszej Nocy, w czasie której Pan Jezus wstał z grobu, chociaż był przywalony kamieniem. Wielka Noc – to inaczej Noc Niezwykła, Najsławniejsza, Jedyna, ta, o jakiej stale się pamięta, zawsze się z nią cieszymy, z radości uśmiechamy się do baranka i malujemy wesołe jajka.

Prawda, że lubicie memory? Niektórzy z Was są prawdziwymi mistrzami tej gry, ale czy bawiliście się kiedyś w memory wielkanocne? W mailu przesyłamy Wam ilustracje i zapraszamy do gry całą Rodziną.

Pokicajcie teraz trochę przy dźwiękach zajączkowej piosenki https://www.youtube.com/watch?v=ItfyaqdK-ZU

A kto ma ochotę zapraszamy do wykonania wielkanocnego zajączka, przesyłamy podglądowy obrazek, oczka, nosek możecie wykonać z kolorowego papieru lub samodzielnie narysować, a klamerkę pożyczyć od Mamy.

WESOŁYCH ŚWIĄT!