Jak zachować się przy stole?

    Kochani rodzice, czy wiecie, że stolik z krzesłem lubią się i że można na podstawie nakrycia na stole zorientować się jaką potrawę będziemy jeść? My już o tym wiemy, bo staraliśmy się na dzisiejszych zajęciach te powszechne prawdy udowodnić.
     Na początku rozpoznawaliśmy przedmioty na obrazkach, a potem dobieraliśmy je w pary, tak by do siebie pasowały. Następnie poznaliśmy kolejny fragment wiersza pt. „Kodeks przedszkolaka” i staraliśmy się odnaleźć obrazek, który opowiada o przyjaźni krzesełka i stoliczka. Zastanawialiśmy się również nad tym dlaczego wymienione meble lubią się i dlaczego należy je przysuwać do siebie. 

  Podczas zabawy „Goń kolor” staraliśmy się poprawnie nazywać kolory szarf, używać zwrotów grzecznościowych, na hasło przebiec dookoła krzesełek i wrócić na swoje miejsce. Dużo radości sprawiła nam zabawa w „nakrywanie do stołu”, podczas której mogliśmy wykazać się znajomością potraw i używanych do nich sztućców oraz naczyń kuchennych. Ze wszystkimi zadaniami poradziliśmy sobie bezbłędnie, chociaż niektórym z nas mylą się jeszcze kolory. 

 

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.