Dzień chłopca u Żabek

Dzień chłopca w przedszkolu może być bardzo miły i wesoły.
Tak było w naszej grupie dzięki mamusi Marysi i naszej pani.
Od samego rana na biurku leżała paczka przewiązana niebieską wstążką. Niektórym z nas wydało się to dziwne, bo nigdy przedtem nie widzieliśmy w przedszkolu podobnych paczek. Dopiero podczas zajęć wspólnie zastanawialiśmy się skąd się wzięła, co ona nam przypomina i z jakiej okazji oraz dla kogo jest przeznaczona. Uznaliśmy, że trzeba ją rozpakować, żeby znaleźć odpowiedzi na te pytania. Pani zaproponowała nam zabawę w „Wędrującą paczkę”, na którą chętnie przystaliśmy. Podczas muzyki podawaliśmy sobie zawiniątko, a gdy muzyka umilkła dziecko, które je trzymało miało za zadanie je rozpakować. Okazało się, że pod jedną warstwą papieru kryła się następna oraz polecenia do wykonania. Zaskoczyły nas te zadania, które były różnorodne np. kazały nam podskoczyć na jednej nodze, podrapać kolegę siedzącego obok po plecach, powiedzieć fragment wierszyka o zasadach przedszkolaka, zaśpiewać piosenkę albo wskazać na obrazkach, które zachowania są dobre, a które złe. Ze wszystkimi zadaniami poradziliśmy sobie bardzo dobrze. Kiedy dotarliśmy do zawartości paczki okazało się, że jest to prezent dla chłopców z okazji ich święta. Polecenie, które nam pani odczytała zachęciło nas do zastanowienia się, co zrobić z cukierkami, kogo poczęstować oraz do zaśpiewania „sto lat” naszym kolegom. Uznaliśmy, że wszyscy zasłużyliśmy sobie na słodkie co nieco.
     Ale to nie był koniec niespodzianek, na dnie kartonika była instrukcja, która kazała chłopcom szukać prezentów
w szufladkach. Chłopcy doskonale wiedzieli, gdzie są szufladki
w naszej sali i z łatwością odnaleźli prezenty. Ale co to?
Ku naszemu zdziwieniu, każdy prezent był podpisany, a żeby odnaleźć właściwy, chłopcy dostali od pani wizytówki ze swoim imieniem. Dzięki niej, podczas porównywania kształtu liter wszyscy odnaleźli swój pojazd.
    Na poniższych zdjęciach możecie kochani rodzice zobaczyć jak świetnie się bawiliśmy.