Co można zrobić z papierem?

   Drodzy rodzice: Do czego służy kartka? Oczywiście, że do zabawy. A po zabawie co trzeba z nią zrobić? Bywa, że trzeba wyrzucić ją do kosza. Właśnie dzisiaj się o tym przekonaliśmy.
   Podczas zajęć zastanawialiśmy się co można zrobić z kartki, wysuwaliśmy różne propozycje, a pomysłów nam nie brakowało. Następnie pani opowiadała pokazując gestami: co potrafi kartka, a my staraliśmy się je wiernie naśladować. Na zakończenie opowieści uformowaliśmy kulki, które próbowaliśmy toczyć do kolegów oraz sprawdzaliśmy, która kulka najdalej się potoczy.
   Po zapoznaniu się z kolejnym fragmentem wiersza „Kodeks przedszkolaka” idąc ścieżkami labiryntu skandowaliśmy jego treść, aż dotarliśmy do kosza na śmieci. Do niego wyrzuciliśmy bezużyteczne kartki. Ale to nie był koniec zabaw z kartkami. Pani zaproponowała nam stworzenie papierowej orkiestry. Okazuje się, że na kartkach można zagrać. Wykonując polecenia dyrygenta zagraliśmy do utworu J. Straussa „Polka trisch – trasch”, a potem jeszcze raz krocząc ścieżkami labiryntu wyrzuciliśmy bezużyteczne, zniszczone papierowe instrumenty do kosza na śmieci.
   Zachęcamy Was drodzy rodzice do obejrzenia poniższych zdjęć, na których znajdziecie wszystko to, o czym przed chwilą czytaliście.

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.