Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci

Przywitajmy się dzisiaj piosenką 🙂

Czy pamiętacie jaki mamy teraz miesiąc?….. Kwiecień.

Kwiecień obiecuje nam kwiaty i tak się dzieje. Dookoła nas zaczynają pojawiać się one w różnych miejscach. Niektórzy z Was mają kwiaty na balkonie, a inni na tarasie, w ogródku, a może w domu.

Czy pamiętacie nasze przedszkolne kwiaty? (rosły  za oknem w sali Tygrysków)
Na parapecie  w naszej sali też były kwiaty. Szkicowaliśmy je i zrobiliśmy o nich pracę z kolorowych kółek. Czy pamiętacie nazwę tych kwiatów? To były bratki.
Chcecie wiedzieć, co teraz dzieje się z nimi?
Otóż wzięła je do swojego domu ciocia Ania. Dba o nie i pielęgnuje, czyli postawiła je w miejscu gdzie mają  dużo światła – na balkonie –  i codziennie podlewa je wodą.

Tak wyglądają teraz nasze bratki 🙂

Ciocia Ania opiekowała się również hiacyntami, ale one były cały czas w mieszkaniu i bardzo, bardzo mocno pachniały. Niestety, hiacynty już przekwitły:(

Natomiast ciocia Violetka zastanawiała się: Czy rośliny na pewno potrzebują światła, żeby urosnąć?
Postanowiła to sprawdzić i posiała rzeżuchę w dwóch pojemnikach. Jeden postawiła w jasnym miejscu – przy oknie.
Drugi natomiast postawiła w ciemnym miejscu.
Popatrzcie sami:

Co się wydarzyło? Jak myślicie, który pojemnik stał w ciemnym miejscu?

Ciocia Ania umieściła w wodzie cebulkę, żeby uprawiać szczypiorek:

Teraz postanowiła zrobić to ciekawe doświadczenie i jedną z cebulek umieściła w ciemnym miejscu
– w szafce – bez dostępu słońca.

Okazało się, że cebuli,  żeby mógł z niej wyrosnąć szczypiorek,potrzebna jest tylko woda,ale…który wybierzecie do zjedzenia?
Ciocia Basia też uprawia szczypiorek. Wsadziła do ziemi cebulki, umieściła je przy oknie, podlewa codziennie i  cierpliwie czeka na szczypiorek 🙂

A czy Wy też prowadzicie swoje uprawy?

Pola uprawia fasolę i bawi się wodą:

Często bywa tak, że to co wyrośnie z naszej uprawy możemy zjeść. Pola razem ze swoją siostrą przygotowały coś do jedzenia. Ale to chyba nie jest z własnej uprawy 🙂

Czy potraficie nazwać produkty, które znalazły się na pizzy Poli? Co jeszcze można dodać?
W robienie pizzy można pobawić się mając tylko papier, kredki i nożyczki, a może mąkę i sól (wtedy można zrobić masę solną):

pl.pinterest.com

Może spróbujecie pobawić się w kucharza i zrobicie pizzę według własnego pomysłu?

Przypominamy o działaniach badawczych w projekcie Zabawki. Zapraszamy do zabawy 🙂

Życzymy miłej zabawy
Wasze ciocie

Zapraszamy do zabawy masażykami – wśród proponowanych jest masażyk PIZZA :
🙂
I jeszcze piosenka: DO YOU LIKE PIZZA? I LIKE PIZZA.