20 kwietnia

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci

Jak się czujesz? Mamy nadzieję, że wszyscy w dobrych humorach więc przywitajmy się piosenką:

HELLO! HELLO! (najedź na tytuł :)) – machajmy, skaczmy, podskakujmy – co kto lubi 🙂

Dzisiaj zapraszamy wszystkich do zabawy w szukanie, oglądanie, pytanie i przeliczanie.
Zaglądamy w te miejsca, w których macie w domu zabawki. Będziemy szukać zabawek, które są zrobione z drewna. Nazwijcie je i spróbujcie wyklaskać, tak jak robiliśmy to w przedszkolu np. sza-fa, ko-tek, pił-ka. Potem spróbujcie narysować na kartce tyle kresek – ile macie zabawek z drewna.
A jeżeli ktoś nie ma żadnej zabawki z drewna? Ten nie narysuje kreski i pokaże nam pustą kartkę.
Prześlijcie nam zdjęcia lub wiadomości, a na koniec policzymy: Ile zabawek z drewna jest w grupie Tygryski.
A może ktoś spróbuje zrobić krótki film? 🙂

Zapraszamy do miłej zabawy

Do jutro

           Wasze ciocie

Rodzice
Otrzymałyśmy wiadomość od mamy Miłosza z interesującą propozycją: 

„Dotarliśmy do bardzo ciekawych możliwości robienia super zadań dla przedszkolaków na komputerze lub tablecie z projektu Nowa Era dla przedszkola – Balon Blum. 
Technikalia:
O ile rodzic ma konto na fejsbuku, może bez problemu skorzystać z darmowych kodów na gry z Balonem Blumem. Wystarczy zapoznać się z tym wpisem na profilu fejsbukowym wydawnictwa: 

https://www.facebook.com/nowaeradlaprzedszkola/posts/2782053545163556

Na samym końcu wpisu jest link do udostępnienia. Ten link otwiera komunikator Messenger, w którym dostajemy automatyczne pytania np. Czy chcesz otrzymać darmowy kod, dla dziecka w jakim wieku oraz – o ile dobrze pamiętam – czy jesteś rodzicem czy nauczycielem, na końcu otrzymujemy kod. Po pobraniu kodu, wystarczy wejść na stronę https://balonblum.pl i założyć konto. Gra działa na komputerze lub na tablecie, ale nie na smartfonach.
O zadaniach:
Niektóre zadania byłyby łatwiejsze do wykonania na tablecie, po którym dziecko może smyrać palcem, ale układanie puzzli, kolorowanie, zaznaczanie, określanie i budowanie z powodzeniem sprawdzają się na komputerze. Zadania są zróżnicowane i bardzo ciekawe, niektóre można wydrukować lub wysłać sobie na e-mail. Dodatkiem motywującym dla dziecka są zdobywane puchary gracza i inne, podobne różności – jakieś nutki, skrawki, itp. Co ciekawe po 30 minutach włączonej strony Balon Blum ogłasza, że się zmęczy, a dziecko „gra już 30 minut” i może czas pomyśleć o przerwie. Miłoszowi bardzo podobają się te zadania. Jest bardzo szczęśliwy, gdy otrzymuje kolejne osiągnięcie. Niektóre zadania wymagają pomocy, ale każde polecenie przedstawia jeden z ludków (to chyba świerszcze, trudno stwierdzić 🙂 ). Zadania są różnorodne, ale naprawdę super – łączenie przedmiotów w zbiory, liczenie, zadania na spostrzegawczość i precyzję.
Polecam serdecznie „

Dziękujemy:)

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.