Drodzy Rodzice, Kochane dzieci

• Szukaliśmy już pytań do projektu Zabawki.
  • Wiemy już jakie działania podejmiemy, aby znaleźć odpowiedzi na pytania badawcze (oczywiście mogą nam jeszcze przyjść do głowy inne pytania i działania. Wtedy dopiszemy je do naszej listy).Pytania badawcze znajdziemy w folderze ze znakiem zapytania (za chwilę pojawi się folder z działaniami) więc możemy je sobie wiele razy przypominać.

Teraz przypomnijmy sobie jakie są propozycje działań badawczych, czyli co możemy zrobić, aby znaleźć odpowiedź na nasze pytania?

• możemy zapytać rodziców
  • możemy zapytać babcię
  • możemy zapytać dziadka
  • odpowiedzi na pytania badawcze możemy szukać tam, gdzie są zabawki. W domu jest to najczęściej pokój dziecięcy.

Tutaj kończy się I ETAP projektu badawczego i zaczyna się II ETAP – DZIAŁANIA BADAWCZE

Kostek postanowił poszukać już odpowiedzi na pytania:

JAKIMI ZABAWKAMI BAWILI SIĘ NASI RODZICE I DZIADKOWIE?
Kostek zapytał Rodziców i Dziadków jakie były ich ulubione zabawki i dowiedział się, że:
Babcia najbardziej lubiła zabawki starszego brata ale miała też ulubionego misia. Pan Miś do teraz jest u Babci w domu. Miś jest duży, ciężki i twardy bo w środku ma trociny. Dziadek miał auta i metalową kolejkę. Tata miał ulubionego superwojownika, a mama pluszowego misia.

Z CZEGO ZROBIONE SĄ ZABAWKI?
Kostek sprawdził razem z Rodzicami z czego zrobione są jego zabawki.
Porównał dinozaury z kolekcji:

Okazało się, że zabawki mogą być plastikowe, gumowe, pluszowe, a nawet papierowe. Znalazł też w pokoju auta, klocki i zwierzątka drewniane oraz samolot ze styropianu.

CZY MOŻNA SAMEMU ZROBIĆ ZABAWKĘ?
Zabawki kupuje się w sklepie, ale można zrobić je własnoręcznie np. takiego misia 🙂

Dziękujemy Rodzinie Kostka za pierwsze działania badawcze 🙂

Prosimy, poszukajcie odpowiedzi na pytanie: Z czego zrobione są zabawki?
Jak myślicie, czy kredki to zabawka? Czy bawimy się w rysowanie?
Jeżeli kredki są zabawką to znaczy, że wielu dorosłych bawi się do dzisiaj 🙂

Dzisiaj już się żegnamy, życząc Wam miłej zabawy.
A na do widzenia pobawmy się przy piosence – pokazywance

Wasze ciocie

Zachęcamy do wspólnych działań projektowych 🙂