Niedługo Wielkanoc

Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Tak jak w każdym domu, tak i w przedszkolu rozpoczęliśmy przygotowania do świąt od udekorowania naszej sali zajączkami, kurczaczkami, zielonymi roślinami i innymi ozdobami. Samodzielnie wykonaliśmy kolorowe ozdoby i zawiesiliśmy je na drzwiach oraz oknie naszej sali. W sali zapachniało świętami.

W kolejnych dniach przygotowaliśmy wielkanocne koszyczki i ustawiliśmy je na parapecie w sali. Każdego roku bardzo się staramy być lepsi i wielką z nadzieją oczekujemy przyjścia szarego przyjaciela.

Święta to też czas malowania kolorowych pisanek i ozdabiania jaj z z różnego materiału. W Tygrysach również nie zabrakło tej formy zabawy.

Wykonaliśmy również pracę plastyczną pastelami, aby umilić zajączkowi czas odwiedzin w naszym przedszkolu.

Ponadto skonstruowaliśmy zająca i przygotowaliśmy świąteczną gazetkę przed nasza salą, a także wykorzsytując przygotowane lornetki wybraliśmy się na spacer w celu poszukiwania zająca.

W ramach zajęć z języka niemieckiego, które prowadzi mama Amelki, w czasie zabaw z kolorami, ozdabialiśmy i malowaliśmy duże wielkanocne jaja.