Kolejne spotkanie z bocianami

Czy podglądaliście już bociany w ich gniazdach? Ciekawe, czy za jakiś czas pojawią się w nich małe, bocianie pisklęta, takie jak te:

Z takiego maleńkiego, puchatego pisklaczka wyrośnie naprawdę duży ptak! Czy wiecie, że dorosłe bociany mogą mieć nawet 120 centymetrów wzrostu?

ZADANIE 1
Z pomocą rodziców lub rodzeństwa spróbujcie zmierzyć, przy pomocy miary, swój wzrost, a także wysokość 120 cm. Przekonacie się wówczas, czy dorosły bocian jest większy czy mniejszy od Was!

Duży ptak potrzebuje dużego gniazda. Bocianie gniazda są bardzo duże i ciężkie. Mogą ważyć nawet tonę, czyli 1000 kilogramów!

Z pomocą rodziców odmierzcie na podłodze długość 2 metrów, a zobaczycie jak szerokie bywają bocianie gniazda! A może następnym razem, zamiast szałasu do zabawy, zbudujecie sobie gniazdo? 😉

ZADANIE 2
Wykonajcie bociana dowolną techniką z dostępnych w domu materiałów. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów. Czekamy na zdjęcia Waszych prac! Z chęcią umieścimy je na stronie internetowej, by inne dzieci mogły je zobaczyć!

Bocian i żaba
Sara Segal

​Przyszła żaba do bociana:
– Chcę wyjść za mąż, proszę pana.
Jestem w panu zakochana,
chcę wyjść za mąż, chcę za pana!

Bocian wzdrygnął się nerwowo.
– Pani, żabo, ma coś z głową.
A skąd takie przypuszczenie,
że ja z panią się ożenię?

– Pana pamięć, boćku, krótka,
wszak uwielbiasz żabie udka.
– Niech się pani nie ośmiesza!
Połknął żabę i odleciał.

Żaba myśli: Strzelił focha,
ale z czasem mnie pokocha.
Podpowiada mi rozsądek,
że do serca przez żołądek.

A czy Wy, drogie Dzieci, wiecie, co tak naprawdę znaczy powiedzenie „przez żołądek do serca”?

Bociany faktycznie żywią się żabami, ale nie tylko. Zjadają też inne małe zwierzęta, takie jak pasikoniki, dżdżownice, ślimaki, małe ryby a nawet węże!

ZADANIE 3
Czy pamiętacie ostatnią przygodę kotka Atlasa? Przed Wami kolejna część opowiadania z cyklu “Leniwe Literki”. Ciekawe, jaką literkę pozna dziś Atlas! Po wysłuchaniu opowiadania, wykonajcie dołączoną do niego kartę pracy!Materiały do tego zadania zostały przesłane Waszym rodzicom drogą mailową.

ZADANIE 4
Czas na odrobinę wiosennej matematyki!
W wiadomości e-mail przesłaliśmy Wam kartę pracy z różnymi zwiastunami wiosny do policzenia!

Kolejny tydzień „domowego przedszkola” za nami! Miłego weekendu dla Was i Waszych Rodziców!

Poniżej prezentujemy zdjęcia przesłane przez mamę Pawełka! Dziękujemy!