Projekt Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

We wrześniu jak co roku mieliśmy okazję wziąć udział w projekcie organizowanym z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. W tym roku tematem był „Przedszkolak w świecie wielkich emocji”. Mieliśmy do wykonania wiele zadań. Codziennie oglądaliśmy fragment filmu „W głowie się nie mieści”. Po zakończeniu oglądania omawialiśmy każdy fragment.

Każde zajęcia rozpoczynały się od rozmowy na temat własnych emocji danego dnia. Zadaniem każdego dziecka było wybrać minkę symbolizującą jego emocje i opowiedzenie o niej. Następnie nasze emocje umieszczaliśmy na „Drzewie emocji”.

Nie zabrakło również zabaw plastycznych. Między innymi mieliśmy okazję zrobić lalki, które potrafią przezywać różne emocje, a to wszystko w zgodzie z naturą, ponieważ z materiałów recyklingowych.

Przy okazji rozmów o emocjach mogliśmy również ćwiczyć swoje artykulatory oraz oddech w wyniku czego powstały „Kolorowe potworki”.

W trakcie żółtego dnia braliśmy udział w „Balu Radości”, na którym czekała nas moc atrakcji. Dziękujemy rodzicom za pomoc i ubranie dzieci zgodnie z tematyką.