Drago w przedszkolu

Do przedszkola przyszła mama Kacpra z psem, który wabi się Drago. Poprzedniego dnia rozmawialiśmy o tym, czego chcielibyśmy dowiedzieć się o Drago. Nasze pytania zostały zapisane na kartkach i mama Kacpra nam na nie odpowiadała  m.in. Czy pies ma wilgotny nos? Dlaczego psy pokazują zęby gdy się zdenerwują? Dlaczego psy mają sierść? Czy pies lubi przebywać na słońcu? Dlaczego pies ma ogon? Dlaczego pies ma pazury? Dlaczego pies kopie w piasku? Mama Kacpra opowiadała nam o zwyczajach Drago, o jego jedzeniu, zabawie, o podróżowaniu. Mogliśmy go dotknąć, poczuć jaką ma sierść i podać mu karmę. Na koniec szkicowaliśmy Drago starając się umieścić na rysunku cechy charakterystyczne psa Kacpra. Mamy nadzieję, że ten wesoły szczeniaczek nas polubił i miłe było dla niego spotkanie z nami.