Szukaliśmy kwiatów w przedszkolu

Postanowiliśmy poszukać kwiatów w naszym przedszkolu. Wzięliśmy w rękę podkładkę i ołówek i ruszyliśmy przed siebie. Byliśmy w szatni i w sali Tygrysków, u Jerzyków, Żabek, Koziołków i u Podróżników. Szkicowaliśmy w Pomarańczarni i na korytarzu. Szukaliśmy w bibliotece i w pokoju nauczycielskim i wszędzie spotykaliśmy kwiaty. Niektóre wisiały przy suficie, inne były na gazetkach, ścianach, parapetach. Widzieliśmy je w książkach i w wazonie, a nawet na bluzce cioci Małgosi. Nasze kartki zapełniły się od zapisków przedstawionych w formie szkiców i wyrazów. Szkicowalibyśmy jeszcze dłużej, ale były to akurat imieniny Elizy i w sali czekał na nas słodki poczęstunek. A  Elizie chcielibyśmy podarować dużo, dużo kwiatów.