„Muzyka piękniejsza się staje, gdy kolorowy obraz z niej powstaje”

Przygotowując się do „Dnia Przedszkolaka” dzisiaj zabawiliśmy się w malarzy, którzy tworzą swoje arcydzieła pod wpływem pięknej muzyki.  Inspiracją do stworzenia naszych obrazów były miniatury muzyczne skomponowane przez wybitnego muzyka Camilla Saint-Saëns´a.

Zanim zaczęliśmy malować najpierw wybraliśmy się do galerii obrazów, gdzie bacznie przyglądaliśmy się tam zgromadzonym „dziełom sztuki”, omawialiśmy ich tematykę, kolorystykę, pierwszo- i drugoplanowe elementy. Każdy z nas mógł także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie za pomocą własnoręcznie skonstruowanych aparatów fotograficznych. Podczas słuchania muzyki mieliśmy okazję wcielić się w zwierzęta z obrazów i snuć domysły, o których z nich opowiada muzyka. Po tak wielu  doświadczeniach z chęcią zabraliśmy się do namalowania własnych obrazów wzbogacając naszą kolekcję o nowe dzieła sztuki.

Już niedługo drodzy rodzice będzie można podziwiać nasze obrazy na przedszkolnej wystawie. Mamy nadzieję, że koneserzy dobrej sztuki wybiorą jeden z naszych obrazów, który trafi na wystawę w Urzędzie Miasta Poznania. Będzie to dla nas wielki zaszczyt.

A już teraz można na poniższych zdjęciach zobaczyć jak przebiegał proces rodzenia się dzieł sztuki. 😉