„Muzyka łagodzi obyczaje, kiedy przedszkolak instrumenty poznaje”

Dzisiaj od pani dowiedzieliśmy się, że wkrótce będziemy obchodzić „Dzień przedszkolaka”. Z okazji naszego święta będzie zorganizowany Festiwal Piosenki, na którym będą występować dzieci z całego naszego przedszkola. Zanim jednak odbędzie się święto trzeba poczynić pewne przygotowania, które będą jednocześnie niespodziankami dla dzieci. Ta wiadomość bardzo nas ucieszyła, gdyż każdy z nas bardzo lubi niespodzianki. Czy tak rzeczywiście jest mogliśmy przekonać się zaraz po śniadaniu, gdy zauważyliśmy w naszej sali dziwnie wyglądający karton. Zajrzeć do środka i od razu dowiedzieć się co jest w jego wnętrzu to jest zbyt łatwe, dlatego chętnie przystaliśmy na propozycję pani, by znaleźć inne sposoby na dowiedzenie się, co jest w nim ukryte.

Na poniższych zdjęciach można zobaczyć jakimi metodami dochodziliśmy do rozwikłania zagadki, co było tematem naszych rozmów i inspiracją do zabaw słuchowo-ruchowych oraz czym się zajęliśmy i jakie były efekty naszych działań.