Entliczek – pentliczek… i co dalej?

Dziś na zajęciach wiele się działo. Wiersze Jana Brzechwy od wielu lat są czytane i uwielbiane przez dzieci – również przez Śmiałków. Entliczek – Pentliczek, każdy z nas zna, ale co wydarzyło się dalej i na jakie przygody napotkał robaczek, z tym już zdecydowanie gorzej…. Wiersz Jana Brzechwy choć się skończył – to u Śmiałków wyobraźnia nie miała końca. Pracując dziś w 2 zespołach – część grupy działała nad stworzeniem robaczków z jabłek, a pozostałe dzieci nad rozpoczęciem historii robaczka. Po kilku minutach przyszedł czas zna zmianę stanowisk pracy. Byli też i najwytrwalsi, którzy pracowali do utrata tchu i sił, by do kończyć całą historię. Dziś już wiemy, że robaczek wędrował za befsztyczkiem, i choć był problem z jego znalezieniem poznał nowych przyjaciół.