DZIEŃ KROPKI

15 września obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Na świecie Międzynarodowy Dzień Kropki rozpoczął się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”, która opowiada historię Vashti, dziewczynki przekonanej, że nie potrafi rysować. Dzięki inspiracji i zachęcie ze strony nauczycielki Vashti odkrywa w sobie moc kreatywności. Moc drzemiącą w każdym z nas.

DLACZEGO AKURAT KROPKA? PONIEWAŻ WŁAŚNIE OD NIEJ WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO.
Podczas lekcji plastyki mała Vashti uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farby tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki: „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie”. Poirytowana i zniecierpliwiona Vashti postawiła kropkę na środku kartki i zaczęła się pakować. Nauczycielka popatrzyła na kropkę i poprosiła o podpisanie dzieła. Nazajutrz, gdy Vashti weszła do klasy, zobaczyła nad biurkiem nauczycielki swoją kropkę oprawioną w piękną pozłacaną ramkę. Zaskoczona pomyślała, że potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki i wszystkim to udowodni. Szczęśliwa i dumna otworzyła pudełko z farbkami i zaczęła swoją przygodę z malowaniem.

My bawiliśmy się kropką przez parę dni: malowaliśmy; rysowaliśmy; oglądaliśmy film, który powstał na podstawie książki „The Dot”, przyklejaliśmy; ruszaliśmy się;  podaliśmy różnicę między kropką, a kołem – bawiliśmy się podczas różnych aktywności (m.in korzystając z metody Burza mózgów i Edukacja przez ruch).

🙂

 

🙂

🙂

🙂

🙂

A TO MY W ŚWIĘTO KROPKI

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.