Centrum Handlowe Śmiałków

Dzisiejszą zabawę rozpoczęliśmy od rozwiązania zagadki, która dla Śmiałków okazała się łatwym zadaniem, gdzie rozwiązaniem okazało się słowo SKLEP. Następnie przeszliśmy do burzy mózgów, pt., „Jakie znamy rodzaje sklepów?” – gdzie na arkuszu papieru zapisaliśmy nasze propozycje. Okazało się, że to zadanie było już trudniejsze i nasze dzieci potrzebowały większego wsparcia w nazewnictwie konkretnych sklepów np. sklep z kwiatami to kwiaciarnia. Najczęściej proponowany sklep przez dzieci to supermarket Tesco lub wszelkiego rodzaju centra handlowe. W związku z powyższym wykorzystując wszystkie informacje i doświadczenia postanowiliśmy stworzyć własne centrum handlowe, w którym każdy samodzielnie stworzył sklep z wybranym przez siebie asortymentem np. Kryspin stworzył sklep komputerowy, Pola – kwiaciarnię, Jaś – sklep zoologiczny, a Staś – po prostu piekarnie. Centrum Handlowe Śmiałków, w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia – zostało udekorowane ozdobami i choinkami.

p46_DSC_1003