Kotlety z piersi z kurczaka

Dnia 30 kwietnia odbyły się szóste z kolei zajęcia w ramach naszego projektu. Dziś dzieci przygotowywały kotlety z piersi kurczaka. Każdy do przedszkola przyniósł deskę, tłuczek i ręczniczek kuchenny. Na początku uczyliśmy się rytmicznego uderzania dłonią o kolonka, żeby później było nam łatwiej panować nad uderzaniem tłuczkiem o kawałek mięsa. Po zabawie przeszliśmy do działania. Wiedzieliśmy, aby wszystko się udało należy dokładnie słuchać i wykonywać polecenia pani Eweliny. Tak też uczyniliśmy!!! Po dokładnym rozbiciu mięsa, przeszliśmy do przygotowania panierki. Samodzielnie wbijaliśmy i roztrzepywaliśmy jajka., po czym moczyliśmy kolety w jajku i obtaczaliśmy w wybranym przez siebie składniku: płatkach, bułce tartej, słoneczniku, sezamie. Następnie przygotowane kotlety do pieczenia zanieśliśmy do kuchni i poprosiliśmy o pomoc w ich upieczeniu. Przed ucztą posprzątaliśmy salę i wspólnie nakryliśmy do stołu.