Światowy Dzień Zwierząt

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony 4 października 1931 roku.

Jest to wspaniała okazja dla wszystkich miłośników zwierząt, aby pamiętać o swoich ulubionych pupilach, a także o dzikich zwierzętach.

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony, aby zwrócić uwagę na ochronę dzikich zwierząt.

Jednak kilka lat później zwrócono uwagę także na zwierzęta domowe.

Oto kilka powodów, dlaczego lubimy być z naszymi czworonogami i dlaczego lubimy się nimi opiekować.

Dotrzymują nam towarzystwa

Są dobre dla naszego zdrowia

Rozśmieszają nas

Są naszymi przyjaciółmi

Na dzisiejszych zajęciach dzieci poznały bliżej kotki brytyjskie cioci Romki .

Poznały imiona i w jaki sposób należy dbać oraz opiekować się tymi  cudownymi zwierzętami . Wiedzą już , w jaki sposób kotki okazują swoim właścicielom  miłość – czyli poznały ” koci język” i zachowanie . Wiedzą , co to jest rodowód i ,że kotek musi chodzić również do lekarza – weterynarza. Kotki należy czesać, podawać pasty i witaminy , obcinać pazurki.  Obejrzały zdjęcia i filmy , na których pokazane były różne zachowania tych zwierząt ( mycie, jedzenie, zabawa wspólna oraz z właścicielami, okazywanie miłości  – baranki itp. )

Ciocia Ania przedstawiła również swojego pupilka – pieska York.

Pokazała akcesoria , karmy , pasty ,które je piesek . Opowiedziała, co uwielbia robić  , jak często wychodzi na spacery . Uświadomiła dzieciom , że każdy właściciel powinien po swoim zwierzaku posprzątać. Pokazała również ubranka , w które ubiera swojego pieska.

Dzieci wiedzą już, że każde zwierzątko jest wyjątkowe i  należy okazywać wielką empatię i troskę a także szanować .

Kasia przyniosła również zdjęcia piska swojej babci  i cioci i opowiedziała o nich .

Wszystkie wypowiedzi zostały zapisane. Kasia uwielbia również koniki.

Iza również opowiedziała o swoim piesku , co lubi z nim robić, jak się bawi i jak ma na imię .

Został również stworzony plakat.

Zuzia i Hania także przyniosły zdjęcia swoich pupili i najbliższych . Z wielkim zapałem opowiadały o nich .

na zakończenie dzieci zostały podzielone na dwie grupy i z darów natury – kasztanów – wykonały napis literami pisanymi