Materiały do pracy i zabawy

Drodzy rodzice,

Najbliższy czas,  można wykorzystać efektywnie, innowacyjnie i nowocześnie. 
Przygotowałam z myślą o  naszych przedszkolakach zbiór materiałów i platform z ćwiczeniami, grami i zabawami edukacyjnymi on-line. 

Zachęcam do tego, aby skorzystać z tych narzędzi i zagospodarować dzieciom chociaż część wolnego czasu na takie interaktywne powtórki, utrwalanie wiedzy i rozwijanie zainteresowań. 

  1. Jedną z ulubionych platform dzieci jest ITO, strona na której znajdziemy niesamowite zadania dla dzieci. Są tam zadania typu układanki,  puzzle, czy np. interaktywne kolorowanki,  dzięki którym dzieci z powodzeniem mogą ćwiczyć koordynację wzrokowo- ruchową,  Dla dzieci, które mają problem z zapamiętaniem literek lub cyfr znajdują się ćwiczenia wspomagające proces uczenia się czytania i liczenia. Nie brakuje także zadań dla dzieci z problemami w komunikacji i rozumienia mowy. Dzięki panelowi piktogramy dzieci mogą zapamiętywać nazwy przedmiotów. Nie brakuje też ćwiczeń wspomagających proces logicznego myślenia.

Link  http://www.ito.hg.pl

  1. Moim zdaniem doskonałym sposobem na  rozwijanie zainteresowań, poszerzanie słownictwa, czy usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej mogą być interaktywne puzzle. Puzzle to świetne ćwiczenia  korygujące dysfunkcje  wzrokowe i motoryczne. Pomagają ćwiczyć koncentrację, wydłużanie uwagi, syntezę wzrokowo-ruchową. Takie puzzle mogą być pretekstem do poszerzania i rozwijania słownictwa związanego z wigilią, potrawami, symbolami  Wielkanocy i tradycjami.  Jak samemu stworzyć takie puzzle, nic trudnego. Na platformie znajduje się mnóstwo gotowych puzzli, z których bez zakładania konta można skorzystać. 

Link https://www.jigsawplanet.com/

  1. Polska to lubię, do świetna platforma z materiałami on-line, ale także z mnóstwem metodycznie przygotowanych krat pracy. Wszystkie treści dotyczą Polski i patriotyzmu. Polecam!

Link http://www.polskatolubie.pl/

  1. Niezastąpioną platformą na której dzieci mogą ćwiczyć naukę pisania na klawiaturze, ortografię, uczestniczyć w słownych zabawach i poznawać bajki jest PISU PISU.

Link http://pisupisu.pl/

  1. Matzoo to platforma z matematycznymi zadaniami. Znajdują się na niej ćwiczenia skategoryzowane od klasy 0-8. To bezpłatne interaktywne ćwiczenia. Zachęcam do ich wykorzystywania.

https://www.matzoo.pl/?fbclid=IwAR1G7PbGGywCJL0VlsTv6uDZTV8zBqk7qzOx4s_RUrEzUeURwQh2f4MvV1A

 

Powodzenia kochani , trzymam kciuki

 

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.