Wielkanocne zwyczaje

Dzień dobry , dzień dobry.

Witam was w ten piękny słoneczny dzień. Wiosna nas rozpieszcza piękną pogodą.

Jestem pewna, że w tak słoneczne dni, macie ochotę na zabawę na świeżym powietrzu. Oczywiście ruch to zdrowie, więc korzystajcie z pięknej pogody 🙂

Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkanocne. Ten tydzień poświęcimy właśnie tej tematyce .

Przeczytajcie lub poproście rodziców o przeczytanie fragmentu książki
ks. J. Twardowskiego

„KRÓTKA A WIELKA”

Każde dziecko wie, że święto Bożego Narodzenia to święto narodzin Pana Jezusa, ale dlaczego święta Wielkanocne nazywają się Wielkanocą?
Przecież Wielkanoc obchodzimy na wiosnę, w marcu albo w kwietniu, a wtedy noce nie są wielkie, ani długie, tylko małe i krótkie.
Zimą, kiedy wracacie z przedszkola, to jest już ciemno i trzeba zapalać lampkę.
Kiedy się budzicie – w pokoju i na dworze jest ciemno. Taka długa noc.
Tymczasem na wiosnę po południu, gdy wracacie z przedszkola jest już widno, a rano słońce wstaje i uśmiecha się.
– Jaka krótka noc.

Dlaczego wiosenne Święta Wielkanocne nazywają się Wielką Nocą – skoro właśnie wtedy noce są krótkie?
Wielkanocne Święta nazywamy Wielką Nocą na pamiątkę najwspanialszej Nocy, w czasie której Pan Jezus wstał z grobu, chociaż był przywalony kamieniem.
Wielka Noc – to inaczej Noc Niezwykła, Najsławniejsza, Jedyna, ta, o jakiej stale się pamięta, zawsze się z nią cieszymy, z radości uśmiechamy się do baranka i malujemy wesołe jajka.

1. Jakie jeszcze znacie zwyczaje wielkanocne?
  2. Podzielcie wyrazy na sylaby – Wielkanoc, baranek, pisanki, zajączek, kurczątko, palma, Śmigus – Dyngus.
  3. Podajcie liczbę sylab w tych wyrazach

Zadanie specjalne na dziś:

Wykonajcie kartkę wielkanocną dla rodziny, przyjaciół lub znajomych.

Poniżej kilka inspiracji dla Was 🙂

• Dla chętnych mam również przygotowanego królika origami do samodzielnego złożenia →królik origami