Podróże małe i duże – Niemcy

Guten Morgen Poszukiwacze,

zapraszam w podróż do naszych sąsiadów czyli do Niemiec.

1. Poznaliście już flagi niektórych państw. Czy zgadniecie która flaga należy do Niemiec?

2. Wysłuchajcie ciekawostek na temat Niemiec.

– W Bawarii piwo oficjalnie uważane jest za jedzenie.
– Tradycja „Świątecznego Drzewka”- choinki bożonarodzeniowej pochodzi z Niemiec.
– Pierwsza drukowana książka była w języku niemieckim.
– Odbierając telefon w Niemczech nie mówi się „słucham”, tylko podaje się swoje nazwisko.
– Zwyczaj „trzymania kciuków” wywodzi się z Niemiec.
– Niemcy mają jedne z najlepszych marek samochodów.

3. I właśnie teraz pytanie do was Poszukiwacze ( chłopcy pewnie nie będą mieli z tym problemu) Znacie poniższe marki aut ?

4. Brama Brandenburska to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny zabytek Berlina. Obecnie zabytek jest magnesem przyciągającym turystów oraz miejscem spotkań Berlińczyków. To tutaj odbywają się najważniejsze uroczystości, imprezy masowe czy koncerty. Również tutaj obchodzi się najhuczniejszego sylwestra w całym mieście.

Zadanie  dla was kochani. Pobawmy się w architektów i zbudujmy taką samą bramę wykorzystując wasze własne klocki które na pewno posiadacie w swoich domach.

5. Z pewnością znacie wiele baśni Braci Grimm. Byli oni niemieckimi pisarzami .

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm możecie nie tylko czytać ale również oglądać w telewizji na tv Puls

6. Nauczmy się kilku zwrotów w języku niemieckim

tak ja
nie nein
ja  Ich
przepraszam Entschuldigung
proszę Bitte
dziękuję  Danke
Ile to kosztuje? Wie viel kostet das?
Dzień dobry! Guten Morgen (przed południem)
Dzień dobry!  Guten Tag (po południu)