Jesienne zabawy z darami natury

Jesień to czas, kiedy w zasięgu wzroku pojawiają się przeróżne dary natury. Kasztany, żołędzie, kolorowe liście czekają na nas na każdym kroku. Idąc na spacer do parku czy lasu, podnosimy je z ziemi i zabieramy do domu.

Kontakt z materiałem przyrodniczym pełni niezwykle ważną rolę w wychowaniu naszych dzieci. Jest on bowiem „źródłem doświadczeń badawczych, przedmiotem zabaw i twórczych prac”.

zabawa matematyczna  – kontynuowanie sekwencji – spostrzeganie , pamięć, uwaga

poznanie budowy  zewnętrznej liścia – odnajdywanie poszczególnych części i wskazywanie oraz nazywanie; układanie z rozsypanki literowej słów; czytanie globalne

Praca plastyczna wykonana metodą frottage polega na odciskaniu różnorodnych faktur na powierzchni papieru przez przyłożenie go do przedmiotu i pocieranie narzędziem plastycznym. To niezwykle atrakcyjna zabawa plastyczna dla dzieci!