Kochane Dzieci!

Czas zacząć kolejny kwietniowy tydzień naszych internetowych „spotkań”. Gotowi?

ZADANIE 1

Na początek przypomnijcie sobie zabawę, w którą bawiliśmy się w przedszkolu! Śpiewajcie razem z Panem Michałem i pokazujcie gestami jak się gra na poszczególnych instrumentach.

ZADANIE 2

Ciekawe, czy pamiętacie jak nazywają się instrumenty, w które trzeba dmuchać, by wydały dźwięk!

Poszukajcie na ilustracji wszystkich instrumentów dętych i spróbujcie je nazwać. Pokolorujcie je starannie, jeśli macie możliwość wydrukowania kolorowanki.

ZADANIE 3

Teraz czas na spotkanie z bajką! Posłuchajcie bajki Kamili Waleszkiewicz „Leśna fujarka”. Czy poznajecie kto przeczytał dla Was tę bajkę? 😉

bajka pochodzi ze strony: https://miastodzieci.pl/bajki/lesna-fujarka-2/

ZADANIE 4

Na koniec mamy dla Was niespodziankę!

Ziemek, Hania i Leon nagrali krótkie filmiki, na których ćwiczą grę na swoich instrumentach!

Czy wiecie na jakich instrumentach grają?

Może i Wy zaprezentujecie dźwięki Waszych instrumentów (tych prawdziwych lub tych skonstruowanych) i prześlecie do nas filmiki? Nie muszą to być żadne skomplikowane melodie, wystarczy kilka dźwięków, żeby inni Poszukiwacze mogli usłyszeć Wasze instrumenty!

Pod filmami znajdziecie zdjęcia przesłane przez Jarka, Pawła i Ignacego

Pisanka Jarka i zasiane przez niego kwiaty:

Paweł i jego instrumenty! Czy potraficie je nazwać?

Ignacy z piękną rzeżuchą oraz innymi wykonanymi zadaniami