Choć się dzisiaj nie widzimy, to wspaniale się bawimy. Praca zdalna – piątek :)

Witajcie Poszukiwacze!!

Dzisiaj zapraszam Was do kilku zabaw z motylkami w roli głównej.

Zabawę zaczniemy od motylkowej gimnastyki i rozruszamy się troszeczkę.

Wstajemy i zaczynamy , uważnie słuchajcie poleceń.

KLIK

Pierwszym Waszym zadanie będzie motylkowe sudoku. Zaczynamy!!

KLIK

Kiedy już właściwie umieściliśmy motylki na planszy chciałabym, abyście spróbowali zagrać układankę – Przeplatanki – na ekranie pojawi się wzór jaki musicie ułożyć łącząc ze sobą kropki czerwonymi liniami. Z każdym wykonanym zadaniem, kolejne będzie troszkę trudniejsze, ale wierzę, że sobie świetnie poradzicie. Jestem ciekawa, któremu z Was uda się rozwiązać ich jak najwięcej.

KLIK

W kolejnym zadaniu będziemy liczyć motyle, które odwiedzają łąkę. Motyle przylatujące do nas mają cztery różne kolory. Jestem bardzo ciekawa czy któreś z nich będą Wam się podobały, albo może widzieliście je kiedyś na łące albo w motylarnii. Do dzieła 😊

KLIK

Na koniec mam dla Was przyjemną i mam nadzieję prostą grę memo, w której poza motylami występują również inni mieszkańcy łąki- czy ich rozpoznajecie? Spróbujcie rozpoznać na jaką głoskę zaczynają się nazwy występujących w grze owadów. Myślę, że świetnie sobie z tym poradzicie.

KLIK 

Dziękuję Wam za wspólnie spędzony czas. Mam nadzieję, że zadania się Wam spodobały i zapraszam na nasze kolejne spotkanie już w poniedziałek. Miłego weekendu !

Ciocia Marta

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.