Tajemniczy list

Dzisiejszy dzień zaczął się dość niezwykle. Otóż do naszej sali przyszła pani Marylka przynosząc list, który omyłkowo trafił do grupy „Śmiałków”. Byliśmy bardzo zaskoczeni, dlatego też jeszcze raz przeanalizowaliśmy każde słowo na kopercie. Adres i numer przedszkola się zgadzał, no i nazwa naszej grupy też, ale i tak trudno było nam odgadnąć, kto mógł do nas napisać. Poprosiliśmy więc panią o przeczytanie listu. Okazało się z treści, że tajemnicza osoba jest od kilku dni z nami, że bardzo nas lubi i tak jak my lubi bawić się i rozwiązywać zagadki oraz różne zadania. Bardzo chcieliśmy dowiedzieć się, kto to taki, więc chętnie przystaliśmy na wspólną zabawę według instrukcji opisanych w liście. Zabaw było tyle, ile liter w imieniu tajemniczej osoby. Po każdej z nich mogliśmy odsłonić kolejną literkę.
     Podczas zajęć mieliśmy okazję wcielić się w poszukiwaczy, muzyków, tancerzy, śpiewaków, omnibusów. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, no i oczywiście rozwiązaliśmy nurtującą nas przez cały czas zagadkę, kto jest autorem listu. Ale to nie był jeszcze koniec niespodzianek. Autorka listu zaprosiła nas do teatru animacji na przedstawienie z okazji dnia chłopca i poprosiła o odświętne ubranie oraz punktualne przybycie do przedszkola dnia następnego.
     My wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć jak przebiegała nasza zabawa i kto był autorem tajemniczego listu zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć.

Pomyślałby kto, że niespodzianek na dzisiaj już koniec. Nic podobnego, otóż nasz kolega Michał przyniósł cukierki oraz lizaki, by nas poczęstować z okazji swoich imienin. Hurrrrrrrrra!