Ile lat mają osoby w rodzinach?

Kolejnym pytaniem do projektu „Rodzina” było: Ile lat mają osoby w rodzinach? Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ bardzo rzadko pytamy o wiek, a jeśli pytamy to nie zawsze uzyskujemy odpowiedź. My jednak nie zrezygnowaliśmy z podjęcia wysiłku, by uzyskać na to pytanie odpowiedzi. Sporządziliśmy listę osób, których wiek nas interesuje oraz wspólnie zastanawialiśmy się w jaki sposób uzyskać informacje. Naszym zdaniem najłatwiej jest zapytać osobiście o wiek, ale nie zawsze jest to możliwe, bo nie wszystkie osoby z naszych rodzin mieszkają z nami. Można zatem napisać list, zatelefonować, zapytać rodziców.

Od pani dowiedzieliśmy się, że zasady dobrego wychowania podpowiadają, że nie wypada o wiek pytać kobiet, ponieważ panie chcą zawsze wyglądać młodo nie zależnie od wieku. Dla potrzeb badawczych wyjątkowo można odstąpić od tych zasad i poprosić kobiety z rodzin, by ujawniły ile mają lat. Uszanujemy jednak odmowę i nie będziemy stroić fochów.

Dla ułatwienia zapisu uzyskanych informacji otrzymaliśmy od pani kartę pracy. Następnie nasze wyniki badań umieściliśmy w zbiorczej tabeli. Dzięki niej mogliśmy porównywać nie tylko wiek wybranych krewnych, ale również ilość osób w naszych rodzinach. Zaskoczeniem było dla nas, że nasza koleżanka nie ma cioć, wujów, kuzynów ani kuzynek. Jak to możliwe? My na to pytanie potrafimy odpowiedzieć, a Wy drodzy rodzice? Zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć.

 

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.