Projekt badawczy „Fryzjer”

Rozpoczęliśmy ( 02.02.2015r.) już drugi projekt badawczy w tym roku szkolnym! Tym razem jest to projekt FRYZJER. Dzieci same zdecydowały o wyborze projektu poprzez wykonanie siatki graficznej z propozycjami tematów oraz po obserwacji zabaw dowolnych dzieci. Podróżnicy bardzo często bawili się we fryzjera, a zwłaszcza dziewczynki które codziennie czesały się wzajemnie. I tak o to zaczynamy działać. Tak jak każdy projekt składać się będzie z trzech etapów:

I etap – siatki graficzne, zadawanie pytań oraz stawianie hipotez, burza mózgu na temat fryzjerstwa, dotychczasowa wiedza, planowane działania, szkice, szukanie potrzebnych przedmiotów badawczych itp.

II etap – działanie w projekcie, planowanie zajęć, wizyta z ekspertami, odkrywanie ciekawostek związanych z fryzjerem, wycieczki, prace plastyczne itp.

III etap – podsumowanie zdobytej wiedzy, podzielenie się nią z rodzicami lub dziećmi z przedszkola, zaplanowanie przez dzieci zakończenia projektu.

A więc do dzieła i proszę na bieżąco zaglądać do naszych poczynań z projektu!

20150212_094748