ogródki działkowe

Poszliśmy na ogródki działkowe, aby sprawdzić czy działkowcy zimą dbają o ptaki.

Pogoda nam dopisała, świeciło słońce i był lekki przymrozek.

Pan działkowiec zaprosił nas na swoją działkę. Zainteresowało nas oczko wodne, w którym kiedyś pływały rybki. Było to zanim przyleciała czapla i wszystkie rybki zjadła. Na drzewach umieszczono karmniki, a na sznurku powieszono słoninkę dla sikorek. Dosypaliśmy ptakom ziarenek i poszliśmy na spacer po ogródkach. Zaobserwowaliśmy różne karmniki i inne ciekawe rzeczy. Szkoda, że ptaki nie chciały nam się pokazać. Słyszeliśmy je tylko przemieszczające się bardzo szybko z miejsca na miejsce i lecące wysoko w górze. Dowiedzieliśmy się też,  że sama przyroda zostawiła dla ptaków białe i czerwone kuleczki na krzakach, które one z apetytem zajadają. My też zrobiliśmy się trochę głodni więc postanowiliśmy wrócić do przedszkola na obiad. A co powiedzieliśmy panu działkowcowi? Oczywiście – do zobaczenia!