Na wycieczce po Starym Rynku…

W ramach cyklu zajęć o Poznaniu, byliśmy dzisiaj na wycieczce po Starym Rynku. Naszym celem było odnalezienie obiektów zaznaczonych na mapach, które dostaliśmy od Pani Eli i sporządzenie szkiców. Nasze poszukiwania zaczęliśmy w dwóch miejscach: grupa pierwsza od ulicy Paderewskiego, a druga od Wrocławskiej. Odnalezienie kolejnych obiektów przy pomocy mapy nie było wcale takie proste, ale egzamin z orientacji w terenie zdaliśmy na medal. Nasze zadania wykonaliśmy przed czasem i postanowiliśmy przez najbliższą godzinę pozwiedzać okolice Starego Rynku, żeby o godzinie 12 obejrzeć Koziołki.
Po drodze zobaczyliśmy m. in. tablicę upamiętniającą osobę, która zaprojektowała Ratusz Poznański, zamek na Górze Przemysława, Farę i szkołę baletową. Zaskoczyły nas nazwy niektórych ulic, np. Kozia
J. Gdy już znaleźliśmy się z powrotem pod Ratuszem, przywitał nas tłum ludzi oczekujących, tak jak my, na Koziołki. Wspólnie łatwiej nam było odliczać tryknięcia maskotek Poznania i podziwiać hejnał grany z wieży Ratusza.

Po powrocie zorganizowaliśmy galerię naszych prac, dzięki której mogliśmy podziwiać kunszt autorów i zobaczyć, jak bardzo różniły się nasze spojrzenia na te obiekty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki oraz galerii naszych prac. Ciekawi nas, czy rozpoznacie, Drodzy Rodzice, co uwieczniliśmy na naszych szkicach.

Podczas wycieczki dodatkowo opiekowała się nami mama Darii oraz pani Marcelina za co serdecznie im dziękujemy!!!

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.