Mały ratownik podróżnik

Do naszej grupy przybył dzisiaj niezwykły gość z czerwoną i niebieską torbą. Gościem tym okazał się ratownik medyczny, który podczas naszego spotkania zapoznał nas z wyposażeniem, które powinien posiadać ratownik, numerami alarmowymi do pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej oraz znakami, które przydają się np. do odszukania apteczki. W niebieskiej torbie pana ratownika znajdował się fantom, na którym ćwiczyliśmy masaż serca i sztuczne oddychanie. Ponadto poznaliśmy sposób na ułożenie osoby poszkodowanej i ku naszemu zdziwieniu okazało się, że wcale to nie jest trudne dla dzieci takich jak my, choć w osobę poszkodowaną wcielił się pan ratownik.
    Na zakończenie warsztatów z ratownikiem medycznym otrzymaliśmy „dyplomy małego ratownika”. Ciekawych rodziców, którzy chcieliby dowiedzieć się jak poszło nam udzielanie pierwszej pomocy, kto z nas okazał się najdzielniejszy i do czego potrzebne nam były pluszaki zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć.