Jak przestraszyć strach?

      Ostatnio wiele rozmawiamy o naszych emocjach. Tematem dzisiejszego dnia był strach, który towarzyszy wszystkim ludziom w różnych sytuacjach. Na przykład bohaterowi wysłuchanego opowiadania często śnił się groźny pies i chłopiec w nocy się budził.
     Omawiając sytuacje, w których odczuwamy strach okazało się, że wiele nas łączy, że w wielu przypadkach z tych samych powodów go czujemy. Najważniejsze jednak jest to, aby umieć sobie z nim poradzić. Wysuwaliśmy różne propozycje, ale dzisiaj poznaliśmy nowy sposób. Tym sposobem było przestraszenie stracha. Najpierw narysowaliśmy to czego się boimy na kartkach, a potem staraliśmy się przestraszyć nasze lęki różnymi strasznymi odgłosami i własnym wyglądem, zakładając maski. Potem spróbowaliśmy jeszcze inaczej po prostu do naszych strachów dorysowaliśmy śmieszne elementy np. zeza, rogi, loki. Ten sposób bardzo nam się spodobał. Oglądając strony naszej książeczki wiele razy wybuchaliśmy śmiechem.

      Wspomniana wcześniej książeczka umieszczona jest na tablicy korkowej przed naszą salą. Chętnych zapraszamy do jej obejrzenia.

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.