LITERA B

Dzisiaj BAWIMY SIĘ W DOMU

i poznamy literę z KOTEM ATLASEM

Czy wiecie jaki jest dzisiaj dzień?

Sprawdźcie na KARTCE Z KALENDARZA

Proponujemy Wam również różne zabawy z literą B:

PIOSENKA O LITERCE B

ZABAWA ZE SMOKIEM EDZIEM

LITERA B

A teraz czas na zadania:)

Rodzice! Sprawdźcie z dziećmi, czy w imionach wszystkich członków rodziny zagościła właśnie ta litera, a może jest pierwszą w imieniu?
Spróbujcie wymyślić z dziećmi jak najwięcej słów na głoskę „B”. Poproście, aby dziecko rozglądnęło się po mieszkaniu i znalazło przedmioty, których nazwy zaczynają się na „B” .
Chętne dzieci mogą „napisać” literę (małą i wielką) wykorzystując różne przedmioty np. guziki, kapsle, klocki, skrawki kolorowego papieru lub inne wg pomysłów dzieci.
Proponujemy sprawdzenie z dziećmi, czy literę B można ułożyć z ciała. Czy wystarczy jedna osoba, czy potrzebni są pomocnicy?
Proponujemy również zabawę w LITEROWYCH DETEKTYWÓW tj. odszukiwanie i zaznaczanie litery „B” i „b” w tekstach np. z gazety

Rodzice! Przygotowane przez dzieci rysunki, prace lub zdjęcia prześlijcie nam, a my opublikujemy je w tym folderze.

A TO DOMOWE ZABAWY PODRÓŻNIKÓW Z LITERAMI

ZOSIA TWORZY LITERĘ B ZE SWOJEGO CIAŁA