Drodzy Rodzice,

w tym miesiącu będziemy pracowali wokół tematu: Wspomnienia wakacyjne” oraz „Bezpieczny przedszkolak”

Będziemy

• rozmawiać, o tym jakie mamy wakacyjne wspomnienia,
  • przeliczać ile jest słów z zdaniu,
  • trenować słuch próbując odgadnąć wakacyjne odgłosy,

Ponadto

• narysujemy walizkę z wakacyjnymi pamiątkami,
  • namalujemy przyjemne wspomnienia,
  • zrobimy burzę mózgów, z czym nam się lato kojarzy,
  • wysłuchamy bajki o Słońcu oraz je namalujemy,

Podczas pracy zwrócimy uwagę na

• gimnastykę buzi i języka, i wyraźną wymowę,
  • poprawne formułowanie zdań,
  • motorykę małą, czyli poprawne trzymanie kredki, pędzla, ołówka,
  • poprawne wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych,

Utrwalimy sobie

• jak wygląda zapis imienia,
  • gdzie jest nasze miejsce w szatni,
  • magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam,

Wprowadzimy

• piosenki,
  • wiersz,
  • grupowy kontrakt

W temacie „Bezpieczny przedszkolak” porozmawiamy na temat miejsca zamieszkania, tego jak nazywa się miejscowość, czy jest to miasto, czy wieś. Sprawdzimy, czy każdy pamięta swój adres zamieszkania. Opowiemy o tym, jak wygląda nasza droga do przedszkola, jakie znaki mijamy po drodze. Omówimy zasady przechodzenia przez ulicę, wyglądu świateł drogowych dla pieszych oraz dla samochodów. Wykonamy prace plastyczne „mój dom”, „zebra na zebrze”, „światła drogowe” oraz stworzymy własne znaki. Wysłuchamy bajki o „Wilku i siedmiu koźlątkach” oraz porozmawiamy jak należy zachować się wobec obcej osoby. Wysłuchamy utworu „Pali się” oraz zastanowimy się, co może stanowić źródło pożaru oraz jak zachować się w takich sytuacji. Postaramy się słuchem rozpoznać pojazdy uprzywilejowane oraz zapamiętać najważniejsze numery alarmowe.