Środa 6.05 – RYBKI

Koziołki! Czas na RYTMIKĘ W PODSKOKACH

Pamiętacie jaki jest dzisiaj dzień tygodnia?

A jaki mamy miesiąc?

Jaką mamy porę roku?

Dla przypomnienia od dzisiaj będziemy każdego dnia prezentować Wam kartkę z kalendarza. Poproście rodziców, aby  pomogli Wam odczytać  i odszyfrować zawarte informacje.

KARTKA Z KALENDARZA

Kilka dni temu poznaliśmy BOJOWNIKA OLKA.

Dzisiaj przyszedł czas na kolejne rybki. Poniżej możecie przyglądnąć się bojownikowi Antka.

A tak wygląda życie podwodne rybek cioci Doroty.

Zobaczcie jaki zrobił się ruch, gdy ciocia wrzuciła im śniadanko….

Wszystkie rybki, które do tej pory obserwowaliśmy są bardzo ruchliwe. My też spróbujmy trochę poruszać się – zróbmy to z rybką Mini Mini.

a a a – w nim rybki,
drugiej chce się jeść,
inne siedzą w kątach,
kiedy muszę sprzątać!

AKWARIUM zaczyna się na głoskę A. Mamy dla Was zagadkę – Czy znacie inne słowa, które zaczynają się na głoskę A? Rozejrzyjcie się po mieszkaniu, na dworze, na spacerze i spróbujcie odpowiedzieć.

A teraz zapraszamy do  ZABAWY. Potrzebne będzie „akwarium”- my przygotowałyśmy tackę,

„wędki” – słomki do napojów, „rybki” – makaron (koniecznie rurki), pojemnik dla każdego uczestnika zabawy na złowione rybki -np. miseczka oraz towarzysze zabawy – mama, tata, brat, siostra lub inni członkowie rodziny 🙂

Wszyscy gotowi? To teraz urządźcie zawody w łapaniu rybek. Policzcie, ile złowiliście rybek. Kto najmniej, a kto najwięcej?

Rodzice! Podczas tej zabawy dzieci trenują koordynację wzrokowo-ruchową, prawidłowy chwyt (zwróćcie uwagę, aby dzieci prawidłowo trzymały „wędkę” – tak jak kredkę), cierpliwość i współpracę.

Życzymy miłej zabawy 🙂