Poniedziałek 11.05 – LECIMY W KOLEJNY TYDZIEŃ WSPÓLNYCH ZABAW

KARTKA Z KALENDARZA

W tym tygodniu – w ramach zabaw rytmicznych będziemy bawić się z NUTAMI

Zanim rozpoczniemy nowy tydzień zaglądnijmy do naszych kolegów oraz koleżanek i zobaczmy, co robili w zeszłym tygodniu i jak spędzali czas.

AKTYWNOŚCI KOZIOŁKÓW od 4.05 do 10.05

Koziołki! Wciąż realizujemy nasze  działania badawcze w ramach projektu  MIESZKANIE. W piątek podsumowaliśmy naszą wiedzę na temat zwierząt żyjących w naszych mieszkaniach. Trwają jeszcze poszukiwania odpowiedzi na poniższe pytania. Jeżeli, ktoś jeszcze chciałby coś dopowiedzieć to spieszcie się 🙂 – z podsumowaniem poczekamy do środy. Wtedy rozpoczniemy nasze działania wokół następnych pytań – będzie poważnie 🙂 – postaramy się uzyskać wiedzę na temat BUDOWNICTWA.

Szukamy odpowiedzi na pytanie – NA KTÓRYM PIĘTRZE MIESZKAJĄ INNE DZIECI?

Szukamy odpowiedzi na pytanie – GDZIE MIESZKAJĄ KOLEDZY?

Szukamy odpowiedzi na pytanie – CZY INNE DZIECI MAJĄ PODWÓRKO?

Koziołki! Zaczynamy cykl zabaw w kuchni – jutro będziemy piec PYSZNY CHLEB. Poproście rodziców o pomoc w przygotowaniu potrzebnych produktów:

• 1 kg MĄKI
  • 1 litr WODY (ciepłej)
  • 5 dag ŚWIEŻYCH DROŻDŻY
  • 1 łyżka CUKRU
  • 1 łyżka SOLI (czubata)
  • 1 łyżka OCTU
  • 2 foremki do ciasta
  • 3/4 do 1 szklanki płatków owsianych lub innych ziarenek (np. siemię lniane, czarnuszka, sezam)

A teraz zróbmy SAMOLOT – potrzebna jest 1 kartka

I LEĆMY W KOLEJNY TYDZIEŃ WSPÓLNEJ ZABAWY 🙂