Wycieczka do szkoły

Jak wygląda szkoła? Z jakich pomieszczeń się składa? Czy choć trochę przypomina przedszkole? Na te i inne pytania staraliśmy się dzisiaj znaleźć odpowiedź. W tym celu wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 90 przy ulicy Chociszewskiego. Tam czekała na nas pani bibliotekarka, która była naszą przewodniczką po budynku szkoły. Dzięki niej poznaliśmy miejsca, w których uczniowie się uczą, wypożyczają książki, jedzą obiadki, gimnastykują się, bawią się, odrabiają lekcje. Miło było poznać panie i dzieci ze szkolnej zerówki i klasy trzeciej oraz panią dyrektor i panie sekretarki. Największe jednak wrażenie zrobiła na nas możliwość wcielenia się w uczniów tj. zajęcia miejsc w ławkach, obejrzenia zeszytów i podręczników starszych kolegów, słuchania opowieści pani Joli, nauczycielki klasy trzeciej o potrzebnych uczniowi przyborach. Na zakończenie naszej wizyty zaśpiewaliśmy naszą ulubioną piosenkę o świętach, a uczniowie piosenkę o zdrowiu, którą zaprezentują również podczas przedstawienia dla swoich rodziców i uczniów z pozostałych klas. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnego spotkania z trzecioklasistami i ich panią, ponieważ zostaliśmy zaproszeni na spektakl w ich wykonaniu, który odbędzie się w miesiącu lutym. Drodzy rodzice, jeśli chcecie dowiedzieć się, co jeszcze zobaczyliśmy podczas wizyty w szkole, to zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć.