Ekspert- mama Lenki

W piątek, 25- go października odwiedziła nas mama Lenki, która jest architektem.

Dzieci z wielkim skupieniem i uwagą słuchały eksperta. Do spotkania przygotowały się rzetelnie, zostały spisane wcześniej pytania, które chciały zadać gościowi. Każdy mógł  zapytać mamę Lenki o wszystko i natychmiast została udzielona profesjonalna odpowiedź.

Podczas spotkania dzieci stały się mały badaczami, poznawały świat zmysłami: głównie przez dotyk. Określały strukturę materiałów, wypowiadały się na dany temat.

Dowiedziały się  z jakich materiałów buduje się dom, dach ,podłogi, okna. Mogły zobaczyć , jak wygląda projekt domu ,zanim zacznie się jego budowa, jakich najczęściej używa się kolorów farb  na ścinany  a także  poznały odpowiedź na pytanie , które wcześniej same zadały :” jakiego koloru najlepiej użyć na ścianę, aby nie być zmęczonym ?”- odpowiedź- zielonego.

Na sam koniec, dzieci wykonały kolaż  pt. ” Mój pokój w domu” w zespołach 6 -osobowych na płaskiej płaszczyźnie.

Efekty zadziwiające. Zobaczcie Sami.

Mamie Lenki Serdecznie Dziękujemy za miłe spotkanie i poświęcony nam czas.