Czy w każdym domu są kwiaty?

W czwartek , 21- go listopada wybraliśmy się na wycieczkę w celu sprawdzenia odpowiedzi na pytanie : „Czy w każdym domu są kwiaty?”.

Rozpoczęliśmy od znalezienia kwiatów w naszej sali, następnie udaliśmy się z wizytą do grupy ” Poszukiwaczy”- , gdzie Pani  Ewa , jest ekspertem od kwiatów w naszym Przedszkolu- pielęgnuje je na co dzień.

Pani Ewa w bardzo profesjonalny sposób wytłumaczyła dzieciom w jaki sposób należy dbać i pielęgnować kwiaty. Poznaliśmy nazwy kwiatków w naszych oranżeriach.

Kolejnym etapem była wycieczka do kwiaciarni. Poznaliśmy odpowiedź na nasze pytanie i określaliśmy za pomocą zmysłów ( węchu, dotyku) kwiaty sztuczne. Kupiliśmy również Hiacynta do naszego kącika przyrody . Będziemy obserwować jego rozwój, dbać o niego i pielęgnować- będą wyznaczone w tym celu dyżury.

.