ZDROWA I WESOŁA KUCHNIA PRZEDSZKOLAKA

Sekret do długowieczności –czyli co jeść , aby żyć długo i szczęśliwie.

Każdy z nas zadaje sobie to pytanie i prawie każda bajka dla dzieci kończy się słowami „…i żyli długo i szczęśliwie…”. Co zatem zrobić , aby osiągnąć spokój ducha oraz długie i szczęśliwe życie , które jest wartością samą w sobie.

Długowieczne społeczeństwa zdradzają nam sekret uzasadniając myśl autora A.Tooynbee’a: odpowiednia dieta, sposób współdziałania, pozbywanie się stresu , unikanie chorób i sposoby leczenia się , otwartość i umiejętność słuchania .

Zatem zdrowie to przede wszystkim ścisły związek tego co jemy, z tym jak oddychamy i jak dbamy o nasze ciało i psychikę. Dlatego też warto zastanowić się, co zmienić w naszych posiłkach, by żyć długo i zdrowo.

Znalezione obrazy dla zapytania zdrowe przekąski