Zabawy z powietrzem

Powietrze – co to jest? Dla naszych dzieciaków ta tematyka okazała się bardzo trudna, przecież powietrza, ani nie widać, ani nie czuć, ani też nie słychać. Dlatego też postanowiłyśmy rozjaśnić im trochę tą kwestię – wspólnie przeprowadziliśmy liczne doświadczenia, między innymi:
„Czy powietrze można poczuć?” – dzieci obserwowały, jak powietrze wypuszczane z balonu wprawiło w ruch leżące na dywanie kawałki waty.
„Czy powietrze można usłyszeć?” – dzieci wsłuchiwały się w odgłos wydawany przez powietrze wypuszczane ze ściśniętej szyjki balonu.
„Czy powietrze można zobaczyć?” – założyliśmy szyjkę napompowanego balonu na słomkę do napoju (cały czas trzymając szyjkę, aby nie uszło powietrze) i włożyliśmy ją do słoika z wodą. Następnie puściliśmy szyjkę balonu, a powietrze dostało się do wody tworząc pęcherzyki.

Na sam koniec stworzyliśmy w Balonową orkiestrę – do balonów wsypaliśmy kaszę i w rytm utworu Pizzicato Batii Strauss graliśmy

I twórczo, kreatywnie balony ozdabialiśmy .

KLIK