Wycieczka do sklepu zoologicznego

W celu rozwiijania właściwego stosunku do zwierząt oraz tematu kompleksowego, wybraliśmy się na wycieczkę do sklepu zoologicznego.

Na miejscu czekała na nas pani ekspert. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom , jakie zwierzęta znajdują się w sklepie, przybliżyła zwyczaje tych zwierząt, tryb życia oraz sposób odżywiania .

Dzieci dowiedziały się ,że w sklepie znajduje się 40 gatunków ryb, zobaczyły Węża Królewskiego, miały okazję dotknąć żółwia wodnego i podziwiać piękny śpiew kanarka. Dowiedziały się również, że tylko kanarek śpiewa przywołując w ten sposób panią kanarek. Poznały ptaszki „Zeberki” , które potrafią sobie bardzo „dokuczać”- wydziubując piórka z czubka głowy.

Na zakończenie spotkania , dzieci wybrały małą rybkę ,która zamieszka w przedszkolnej sali i którą będą się opiekować.

Wręczyły również laurkę ekspertowi i otrzymały piękne kolorownki ze zwierzątkami.

Opiekunom wycieczki serdecznie dziekuję za pomoc.

tn_Obraz_0841