Do czego sportowcom potrzebna jest piłka?

Kolejnego dnia rozpoczęliśmy zajęcia od zagadki, którą pani ukryła pod kocem. Jej rozwiązaniem miał być przedmiot, który używają niektórzy sportowcy. Snuliśmy różne przypuszczenia uruchamiając naszą bujną wyobraźnię, ale niektórzy z nas od razu domyślili się, że to piłka.

Ten sprzęt sportowy jest nam bardzo dobrze znany, więc nie mieliśmy trudności w wyjaśnieniu w jaki sposób używa się piłki w grach sportowych, co później staraliśmy się zademonstrować.

Zabawa sportowa „Piłka parzy”, którą zaproponowała nam pani bardzo nam się spodobała. Za każdym powtórzeniem staraliśmy się ustanawiać nowe rekordy. Kolejną zabawą było celowanie piłką do kosza, które też przyniosło nam wiele radości.

Kolejnym etapem obchodów „Tygodnia Przedszkolaka” było przygotowanie wspólnej pracy plastycznej na temat „W małym ciele zdrowy duch – przedszkolaku ćwicz za dwóch!”. Ochoczo zabraliśmy się do pracy, gdyż chcieliśmy, aby to nasza praca okazała się tą najciekawszą i została umieszczona na wystawie w Urzędzie Miasta na Placu Kolegiackim. Zanim jednak tam trafi  🙂 można ją podziwiać w holu naszego przedszkola i oczywiście oddawać mnóstwo głosów, o co znawców sztuki (rodziców) bardzo prosimy.