ZADANIE NR 7 – EKSPERYMENTOWANIE Z PRZELEWANIEM WODY

Kochane Jeżyki!

Dzisiaj Wasze ręce będą PRZELEWAĆ WODĘ

Siódme zadanie dla Was:

Eksperymentowanie z przelewaniem wody „Czy potrafię przelać wodę ?”

Do dzbanka nalewamy stosunkowo mało wody,aby było łatwiej nalewać z dzbanka do naczynia (a gdy się rozleje też będzie mniejsza kałuża). Istotna tu jest technika nalewania: jedna ręka trzyma za uchwyt, druga podtrzymuje dzbanek pod dzióbkiem.

Drugi wariant zabawy: Będziecie wlewać tą samą ilość wody do różnych pojemników i w naturalny sposób obserwować, jak jak wygląda ta sama ilość wody w różnych pojemnikach.

Przygotujcie: dzbanek (najlepiej przezroczysty i mały, aby dziecko łatwiej mogło się nim posługiwać), pojemniki przezroczyste lub słoiki o różnej wysokości, objętości… co macie w domu.

Życzę Wam miłej zabawy.

Będziecie mogli doświadczyć jakie możliwości mają wasze ręce przy nalewaniu, uczyć się wyczucia i obserwować jak wygląda ta sama ilość wody w różnych pojemnikach.

Rodzice pozwólcie dzieciom przede wszystkim działać i obserwować co się dzieje, możecie pomóc wyciągać wnioski ale pamiętajcie , że zrozumienie przez dzieci tego zjawiska na tym etapie jest jeszcze trudne i potrzebują one na to czasu.

Do usłyszenia jutro 🙂

Ciocia Kasia