III faza – ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

III faza projektu, to czas poświęcony na podsumowanie działań projektowych oraz przygotowanie wydarzenia kulminacyjnego umożliwiającego dzieciom podzielenie się zdobytą wiedzą. MOJA RODZINA był pierwszym projektem realizowanym w grupie JEŻYKI, którego zadaniem było wprowadzenie dzieci w działania projektowe z wykorzystaniem bliskiego dzieciom tematu. W projekcie wzięły udział wszystkie rodziny, które przygotowały z dziećmi wybraną formę prezentacji, a co za tym idzie umożliwiając dzieciom przedstawienie jej na forum grupy. Dla każdego z nich bycie ekspertem od swojej rodziny było ważnym doświadczeniem. Wspólne oglądanie i omawianie prezentacji sprawiło, że dzieci podejmowały między sobą dialog, przez co lepiej się poznały. Dzięki projektowi dzieci dowiedziały się, że są różne rodziny, ale wszystkie są ważne.

Zakończenie projektu nie było typowym podsumowaniem działań projektowy, ale odpowiednią formą do wieku dzieci i tematyki projektu. Odbyło się ono przy okazji ŚWIĄTECZNEGO SPOTKANIA RODZIN JEŻYKÓW, kiedy mogliśmy bezpośrednio się poznać, obejrzeć prezentacje innych rodzin oraz krótki występ artystyczny dzieci, a w szczególności wspólnie świętować, kolędować i biesiadować.