Rozpoczynamy nowy projekt badawczy

W poniedziałek 18 kwietnia tusz przy drzwiach naszej sali ktoś zostawił tajemnicza przesyłkę. W trakcie zabawy w sali zauważyliśmy, że zniknęły wszystkie książki z kącika. Strasznie nas to zmartwiło, ale pomyśleliśmy, że może ktoś pożyczył książki i zapomniał nas o tym poinformować. Po śniadaniu postanowiliśmy otworzyć ogromny karton, aby sprawdzić jego zawartość. Wcześniej jednak obejrzeliśmy go dokładnie, potrząsaliśmy i nasłuchaliśmy czy ktoś się nie odzywa. Kiedy otworzyliśmy pudło okazało się , że ktoś się porusza i ma jakieś dziwne nóżki…. potem stało się wszystko jasne. Była to ogromniasta książka. Kiedy otworzyliśmy książkę, wszystko stało się jasne. Pani Książeczka zaprosiła nas do zabawy w ramach nowego projektu badawczego oraz wyjaśniła co się stało z książeczkami… – poszły na spacer po przedszkolu ponieważ trochę się na nas obraziły. Ostatnio nie byliśmy dla nich zbyt mili – kilka książek nawet się uszkodziło.

tn_DSC_6574

Następnie wybraliśmy się na poszukiwanie książek, a po powrocie poukładaliśmy wszystkie książki w kąciku oraz stworzyliśmy siatkę pt. CO WIEMY O KSIĄŻKACH?

tn_DSC_6647