Poznajemy zasady przedszkolaka

       Od pierwszych dni pobytu w przedszkolu poznajemy przedszkolne pomieszczenia, rówieśników, panie oraz przedszkolne zwyczaje i zasady zachowania się.

          Dzisiaj chcemy opowiedzieć Wam drodzy Rodzice o koszu, który znajduje się w naszej sali, a który to lubi jeść śmieci.

          Nasze zajęcia zaczęliśmy od dociekań na temat kartki papieru: Do czego służy? Co można z niej zrobić? Pomysłami na ten temat zadziwili nas: Kacper, Nina i Iga. W dalszej części zajęć naśladowaliśmy gesty pani, która pokazywała nam co potrafi kartka. Po uformowaniu kulki próbowaliśmy toczyć ją, podrzucać, wycelować do kosza. Ale to nie wszystko co potrafi kartka. Okazuje się, że na kartkach można zagrać, gdyż można z nich wydobyć różne dźwięki. Stworzyliśmy papierową orkiestrę i zagraliśmy do utworu J. Straussa „Polka trisch – trasch”. Po naszym koncercie nasze instrumenty niestety nadawały się tylko do kosza. Idąc drogą labiryntu skandowaliśmy zwrotkę wiersza o zasadach przedszkolaka, by na koniec wrzucić je do kosza na śmieci.

            I czy teraz ktoś nie zgodzi się z nami, że kosz lubi śmieci? Naszym zdaniem lubi. Sami się o tym przekonaliśmy. Gdy znajdziemy gdzieś niepotrzebny papier nakarmimy nim nasz kosz 😉 

        Zachęcamy Was drodzy Rodzice do obejrzenia przebiegu naszych zabaw, który został zarejestrowany na poniższych zdjęciach.

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.