Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka rozpoczęliśmy w poniedziałek. Słuchaliśmy piosenki o Poznaniu, a wspólnie śpiewaliśmy refren. Po zabawie wyszliśmy na spacer w  poszukiwaniu niezwykłych i ciekawych miejsc najbliższego otoczenia przedszkola. Postanowiliśmy zbadać teren dokoła budynku przedszkola i mieliśmy rację, gdyż na brak ciekawych miejsc nie można tu narzekać. Niektóre z nich zwróciły naszą szczególną uwagę i postanowiliśmy je sfotografować: budka dla ptaków umieszczona wysoko na drzewie, dwa koziołki z poznańskiego ratusza, plac zabaw (na razie się na nim nie bawimy) i domek, w którym wiemy już kto mieszka. Znaleźlibyśmy tych miejsc więcej, ale z przedszkolnej kuchni doleciały do nas zapachy obiadu, zrobiliśmy się więc głodni i postanowiliśmy wrócić do przedszkola.