Balik przebierańców

12 lutego to dzień długo oczekiwany, to dzień o którym mówiło się w naszej grupie przez cały tydzień. W ten piątek od samego rana witaliśmy Jeżyki przebrane za postaci z bajek. Oglądaliśmy swoje stroje i bawiliśmy się tematycznie, ale właściwy BAL PRZEBIERAŃCÓW rozpoczął się tuż po śniadaniu.

Przywitaliśmy się piosenką Wszyscy są, witam was, zaczynamy już czas. Jestem ja, jesteś ty. Raz, dwa, trzy:

Wszyscy są, witam was – powitanka

Zajęliśmy miejsca na latającym dywanie, który podczas śpiewania piosenki Bajeczki zabrał nas do Krainy Bajek:

Bajeczki – piosenka

Na powitanie w Krainie Bajek, zatańczyliśmy przy piosence Nazywają mnie Poleczka:

Nazywają mnie poleczka – piosenka

Teraz dzieci mogły się już zaprezentować na tęczowym dywanie, przy dźwiękach marsza Radetzky’ego:

Marsz Radetzky’ego – muzyka

Rozruszaliśmy się, przy Rozruszance 🙂

Rozruszanka – piosenka

Rozwiązywaliśmy bajkowe zagadki.

Pierwsza była o królewnie i rycerzu. Bawiliśmy się przy muzyce Nimfy i wojownicy: