Wycieczka do parku Gustawa Manitiusa

Realizując temat o Poznaniu wybraliśmy się na wycieczkę w celu poznania najbliższej okolicy naszego przedszkola. Szliśmy ulicą Grunwaldzką do parku Gustawa Manitiusa. Po drodze mijaliśmy sklep z zabawkami, posterunek policji, budynek poczty, sklep rowerowy, mijały nas różne tramwaje i samochody. W parku oglądaliśmy budynki kościołów oraz zwiedzaliśmy budynek klubu Olimpia, w którym mieści się pływalnia i hala judo. Jeden z panów trenerów pokazał nam, jak wyglądają treningi na macie. Mieliśmy okazję pobiegać po niej i pobawić się piłkami. Zaprezentował nam również stroje i rekwizyty, których używają samuraje i zawodnicy judo. Wycieczka bardzo nam się podobała, wróciliśmy zadowoleni do przedszkola.